7/10/2011

Typy urody / types of beautyAnaliza kolorystyczna krok po kroku:

Przeprowadź ja przede wszystkim w dziennym, naturalnym świetle. Stań przed lustrem i określ:

- kolor oczu,

- kolor warg,

- naturalny kolor włosów,

- karnację,

- kolor znamion oraz piegów,

- oprawę oczu,

- i w końcu to jak twoja skóra reaguje na słońce.

WIOSNA

Twoja skóra jest blada o delikatnym, złocistym, brzoskwiniowym odcieniu. Zdarza się, że jest lekko zaróżowiona. Jeżeli masz piegi, to są złotawe. Łatwo się opalasz, nawet na ciepły, ciemny brąz.

Oczy mają zazwyczaj oprawę odrobinę ciemniejszą od włosów. Tęczówka oka ma odcień niebieski do zielonego, rzadziej złoty brąz. Źrenica często oddzielona jest od tęczówki wyraźną obwódką w kolorze złotym lub złotobrązowym.

Twoje włosy są jasne, w słomianym, żółtawym, platynowym, miodowym odcieniu. Jeżeli są brązowe, również mają ciepły, złotawy lub rudawy połysk.Tabela kolorystyczna wiosny 

LATO
Skóra letniego typu urody jest blada, gładka, Charakteryzująca się porcelanową cerą lub dobrze ukrwiona z wyraźnie przebłyskującymi, delikatnymi naczynkami o chłodnym, różowym odcieniu. Drugą opcją jest cera o jasnym, chłodnym oliwkowym odcieniu. Jeśli piegi to są szare lub szarobrunatne. Raczej dobrze się opalasz na chłodny oliwkowy kolor.

Oprawa oczu wydaje się mieć często popielaty odcień, w odróżnieniu od wiosny - nigdy złocisty. Kolory oczu: brązowe, niebieskie lub szare.

W dzieciństwie mogłaś być blondynką, ale twoje włosy z wiekiem ściemniały. Jeżeli jako dziecko miałaś słomiany blond, teraz ich odcień zmienił się w popielaty. Jeżeli były popielate, teraz są brązowe. Zawsze z popielatym połyskiem. Pamiętaj, że mówimy o naturalnym kolorze włosów!
Tabela kolorystyczna Lato

 JESIEŃ

Masz jasną, gładką skórę, a twoja cera ma albo ciepłą barwę kości słoniowej albo intensywny złocisto-beżowy odcień. Możesz mieć skłonność do piegów i znamion w kolorze rudym lub brązowym. Natomiast słońce często powoduje u ciebie zaczerwienienia skóry.

Oczy mają barwę topazu, brązu, złotego brązu, zieleni. Możesz mieć stalowo-niebieskie lub błękitne oczy ze złotawymi, ciepłymi plamkami.

Wachlarz kolorystyczny włosów zaczyna się od blond przez czerwony blond, kasztanowy, marchewkowy do brązowego. Ale co charakterystyczne włosy mają zawsze ciepły, złotawy połysk.
Tabela kolorystyczna Jesień
ZIMA
To raczej chłodny i niedostępny typ, charakteryzujący się bardzo jasną porcelanową skórą, która sprawia wrażenie transparentnej i czystej. Rzadko się rumienisz, słabo opalasz - maksymalnie na delikatny oliwkowy brąz. Jeżeli prezentujesz typ południowy, bo taki również istnieje - twoja skóra ma chłodny odcień oliwki. Wówczas szybko się opalasz - na intensywny oliwkowy kolor. Usta mają kolor różowy, lub bordowy.

Oczy charakteryzują się ciemną oprawą. Ze względu na kontrast między bielą gałki ocznej i tęczówki, błyszczą intensywnym blaskiem. Tęczówka może mieć mocny czysty kolor: ciemnobrązowy, zielony, ciemnoniebieski, błękitny, orzechowy.

Włosy są prawie zawsze ciemne z charakterystycznym granatowym lub popielatym połyskiem. Mogą być ciemnobrązowe, czarnobrązowe lub kruczoczarne.


Tabela kolorystyczna Zima
Koloryści na całym świecie przedstawiają 5 głównych, podstawowych kolorów: czerwony, żółty, zielony, niebieski i fioletowy. 
Oczywiście nie oznacza, to, że nie możesz nosić wszystkich tych kolorów i pokrewnych im odcieni. Warunkiem jest jednak odpowiednia intensywność i przejrzystość, które muszą harmonizować się z twoim typem urody.

Pozdrawiam!

No comments:

Post a Comment

Witaj ! , Доброе утро! , Hello ! , Hallo!