8/29/2012

Przepisy Naturalną pielęgnację dłoni / jak dbać o dłonie?
O dłonie trzeba dbać tak samo jak o twarz gdyż to nimi wykonujemy najwięcej prac Poniżej podaję parę przepisów na domowej roboty maseczki i nie tylko na "piękne dłonie"
kąpiel w oliwie z oliwek


nr. 1Oliwę podgrzewamy (nie może być wrząca), dodajemy witaminę A i E (dostępne w aptekach, w postaci kapsułek) oraz kilka kropli soku z cytryny. 
Dłonie moczymy przez około 10 minut, następnie możemy wykonać masaż dłoni-gorąco polecam dodatkowo "wspomoże " 
, a niewchłoniętą pozostałość wytrzeć za pomocą papierowego ręcznika.nr.2Maseczka na dłonie wykonana z około 3 łyżek oliwy z oliwek, które podgrzewamy, a następnie mieszamy z żółtkiem. 
Tak przygotowaną mieszankę nakładamy na dłonie, a następnie zawijamy w folię kuchenną. 
Dla lepszego efektu warto na zawinięte dłonie nałożyć jeszcze rękawice kuchenne lub zawinąć je w koc(tu trzeba pomocy np. siostry ) 
Maseczkę trzymamy jakieś 15 minut,  później zmywamy wodą.
Na   zniszczone dłonieDo ich regeneracji użyć krochmalu lub siemienia lnianego.(siemię lniane jak dla mnie się najlepiej sprawdza:)).

nr.3 Krochmal-Aby przygotować krochmal wystarczy wymieszać jedną łyżkę mąki ziemniaczanej z jednym litrem wody.nr.4Z siemienia lnianego- do jednego litra wody dodaj dwie łyżki siemienia lnianego.
 W takich miksturach mocz dłonie przez około 7 minut, następnie osusz i posmaruj je maścią nagietkową.Maseczka z siemienia lnianego 

Z siemienia lnianego możesz też zrobić maseczkę.
 Wystarczy zalać je wrzącą wodą i poczekać aż wytworzy się śluz, następnie wymieszać. Przygotowaną papkę należy wyłożyć na gazę, a całość położyć na dłonie i zawinąć folią kuchenną oraz ręcznikiem.(tak tak znowu potrzebna pomoc ) 
Owinięte w ten sposób dłonie należy pozostawić około 20 minut, następnie zmyć i wklepać w dłonie krem pielęgnacyjny.
Przepis na krem do rąk 
Pozdrawiam!5 comments:

Witaj ! , Доброе утро! , Hello ! , Hallo!