4/21/2024

Jak Wszyć Rękaw do Otwartej Pachy: Poradnik Krok po Kroku dla Początkujących z Darmowym Wykrojem w 10 rozmiarach !


Check out english version of this post here.

Witajcie, miłośnicy szycia! Czy zastanawialiście się kiedyś, jak profesjonalnie wszyć rękaw do otwartej pachy? Dzisiaj mam dla Was kompletny przewodnik, który pomoże Wam opanować tę technikę krok po kroku. Idealny dla początkujących, ten poradnik zawiera darmowy wykrój i instruktażowe wideo, które uprości cały proces. Niezależnie od tego, czy szyjecie swoją pierwszą bluzkę, czy po prostu chcecie doskonalić swoje umiejętności, ten post jest dla Was!

 Dlaczego Długie Proste Rękawy? 


 

Długie proste rękawy to podstawowy element garderoby, który można dostosować do szerokiej gamy stylów i preferencji. Zapewniają ciepło i zakrycie, jednocześnie zachowując elegancki i płynny sylwetkę, co sprawia, że są odpowiednie dla różnych rodzajów odzieży, w tym bluzek, sukienek, kurtek i wielu innych. Opanowanie technik szycia długich rękawów da Ci pewność siebie do podejmowania różnorodnych projektów krawieckich i tworzenia ubrań, które są zarówno stylowe, jak i wygodne.

Materiały, Których Będziesz Potrzebować: 

Zanim zaczniemy, przygotuj następujące materiały:

 • Tkanina według własnego wyboru (bawełna, dżersej, dzianina itp.)
 • Pasująca nić
 • Maszyna do szycia
 • Nożyczki
 • Szpilki
 • Taśma miernicza
 • Żelazko i deska do prasowania
 • Wykrój rękawa (z komercyjnego wzoru lub wykonany samodzielnie)

Darmowy Wykrój Rękawa 

Darmowy wykrój na prosty rękaw w 10 rozmiarach !

Samouczek Krok po Kroku:

 1. Przygotuj Swój Wykrój Rękawa: Zacznij od wybrania wykroju rękawa, który pasuje do projektu Twojej odzieży. Upewnij się, że wykrój rękawa pasuje do otworu rękawa na twoim gorsecie lub przedniej części odzieży, a także do pożądanej długości i stylu rękawów.

 2. Wycięcie Tkaniny: Połóż tkaninę na płaskiej powierzchni i przypnij wykrój rękawa na miejscu. Starannie wycinaj elementy rękawa, pamiętając o przeniesieniu wszelkich oznaczeń lub wcięć na tkaninę dla prawidłowego wyrównania podczas montażu.  

 3. Szycie Szwów Rękawów: Z prawymi stronami do siebie, zszyj szew pod pachą każdego rękawa za pomocą prostego ściegu lub overlocka. Prasuj szew na płasko lub na jedną stronę, aby uzyskać schludne wykończenie.

 4. Przyszywanie Rękawów do Odzieży: Przypnij rękawy do otworów rękawowych na odzieży, dopasowując wcięcia i oznaczenia, aby zapewnić prawidłowe wyrównanie. Przyszyj rękawy na miejscu za pomocą prostego ściegu lub overlocka, uważając, aby nie rozciągać tkaniny podczas szycia. 

 5. Wykończenie Mankietów Rękawa: Zegnij i prasuj mankiety rękawa do pożądanej długości, a następnie przyszyj prosty ścieg lub ścieg bliźniaczy, aby ją zabezpieczyć. Alternatywnie, możesz wykończyć mankiety rękawa wąskim obszyciem lub taśmą na skos dla większej trwałości i profesjonalnego wykończenia.

 6. Prasowanie i Ostatnie Szlify: Po przyszytym i wykończonym rękawie, wyprasuj je żelazkiem, aby usunąć wszelkie zmarszczki i stworzyć ostre, czyste linie. Przymierz odzież, aby sprawdzić dopasowanie i dokonać wszelkich niezbędnych korekt przed dokończeniem pozostałych szczegółów, takich jak guziki, mankiety lub ozdoby.

 


Obejrzyj Samouczek Wideo

Koniecznie odwiedź mój kanał na YouTube, aby obejrzeć samouczek, jak zrobiłam te  rękawy! Przeprowadzę Cię przez proces szycia i podzielę się z Tobą kilkoma przydatnymi wskazówkami.

Możesz obejrzeć wideo tutaj.

Upewnij się, że dasz kciuka w górę, zostawisz komentarz i klikniesz przycisk subskrybuj na moim kanale, aby otrzymywać więcej samouczków do szycia. Nie zapomnij podzielić się ze mną swoimi wynikami na Instagramie lub Facebooku. Naprawdę nie mogę się doczekać, co wymyślisz!

Gotowe rękawy !

Mam nadzieję, że ten poradnik krok po kroku był dla Was przydatny i że teraz czujecie się pewniej w szyciu rękawów. Pamiętajcie, że praktyka czyni mistrza, więc nie bójcie się eksperymentować z różnymi tkaninami i wzorami. Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub chcielibyście podzielić się swoimi sukcesami, koniecznie zostawcie komentarz poniżej. Nie zapomnijcie też pobrać darmowego wykroju i obejrzeć wideo, aby jeszcze lepiej zrozumieć cały proces. Szycie to wspaniała umiejętność, która pozwala na wyrażenie siebie, więc bawcie się dobrze, tworząc coś wyjątkowego!

Pins: 

No comments:

Post a Comment

Witaj ! , Доброе утро! , Hello ! , Hallo!