4/29/2024

Szyjemy Elegancką Sukienkę z Długimi Rękawami - Poradnik Krok po Kroku + Darmowy Wykrój

Witajcie! Dzisiaj zabierzemy się za projekt, który jest nie tylko stylowy, ale i praktyczny - długa sukienka z długimi rękawami, idealna na każdą okazję. Dodatkowo, ozdobiona guzikami na przodzie i wygodnymi kieszeniami bocznymi, stanie się Waszym ulubionym elementem garderoby. A co najlepsze? Dołączam do postu darmowy wykrój, aby każdy z Was mógł stworzyć taką sukienkę w zaciszu własnego domu.

 

Kobieta ubrana w elegancką sukienkę z długimi rękawami


Dlaczego Wybrać Długą Sukienkę z Guzikami? 

Długie sukienki z guzikami są idealne na każdą okazję, oferując komfort, elegancję i wszechstronność. Dzięki ich prostemu krojowi oraz praktycznym elementom takim jak długie rękawy i boczne kieszenie, są one idealne zarówno na codzienne wyjścia, jak i bardziej formalne wydarzenia.

Ilustracja modowa eleganckiej sukienki z dlugimi rękawami

 

Materiały, Których Będziesz Potrzebować: 

Zanim zanurzymy się w tutorial, przygotuj następujące materiały:

 

 • Tkanina według wyboru (bawełna, len, lub wiskoza dla zwiewnego wyglądu)
 • Pasująca nić
 • Guziki
 • Flizelina (opcjonalnie, na listwę guzikową)
 • Maszyna do szycia
 • Nożyczki
 • Szpilki
 • Żelazko i deska do prasowania

 DARMOWY WYKRÓJ

wykrój bluzki podstawowej do topu sukienki

wykrój rękawów 

wykrój spódnicy

Tablica Rozmiarów

Krok po Kroku - Tutorial:

 1. Przygotuj Swój Wzór: Zacznij od wybrania lub stworzenia wzoru na sukienkę z guzikami i długimi rękawami. Dostosuj długość, aby stworzyć sylwetkę długiej sukienki, i dodaj boczne kieszenie dla dodatkowej funkcjonalności.


przygotowanie wykroju sukienki z długimi rękawami do szycia

 

 1. Wytnij Tkaninę: Rozłóż tkaninę na płaskiej powierzchni i przypnij części wzoru na miejscu. Starannie wytnij przedni i tylny dekolt, rękawy, panele spódnicy oraz wszelkie dodatkowe elementy potrzebne na listwę guzikową i kieszenie.

   Wycinanie części wykroju na długą sukienkę na tkaninie 

   Wycięte części wykroju na maxi sukienkę

 2. Zszyj Dekolt: Zacznij od zszywania części dekoltu razem, włączając szwy ramion i boczne szwy. Jeśli używasz flizeliny, nałóż ją na lewą stronę części listwy guzikowej i postępuj zgodnie z instrukcjami wzoru, aby stworzyć listwę guzikową.

   Zszywanie dekoltu dla sukienki

 3. Dodaj Listwę Guzikową: Postępuj zgodnie z instrukcjami wzoru, aby stworzyć listwę guzikową na przednim dekolcie. Przymocuj guziki i dziurki na guziki równomiernie wzdłuż listwy, zapewniając właściwe wyrównanie.

   Dodawanie listy guzikowej do sukienki 

  Naucz się jak przyszywać guziki za pomocą maszyny do szycia tutaj.

 4. Przymocuj Rękawy: Przypnij rękawy do otworów na rękawy dekoltu, prawymi stronami do siebie, i zszyj je na miejscu. Wykończ marginesy szwów za pomocą overlocka lub ściegu zygzakowatego, aby zapobiec strzępieniu.

   Przyszywanie rękawów do sukienki 

  Naucz się jak wszywać rękawy krok po kroku tutaj.

 5. Skonstruuj Spódnicę: Zszyj panele spódnicy razem na bocznych szwach, pozostawiając otwarcie na kieszenie. Przymocuj kieszenie do paneli spódnicy, a następnie zszyj przednie i tylne części spódnicy razem.

   Konstruowanie spódnicy do sukienki 

   Przyszywanie spódnicy do sukienki

 6. Dokończ Sukienkę: Obszyj rękawy i spódnicę do pożądanej długości i wyprasuj wszystkie szwy i obszycia dla eleganckiego wykończenia. Przymierz sukienkę i dokonaj wszelkich niezbędnych korekt dla dopasowania i komfortu.

   Kończenie sukienki

   

Obejrzyj Samouczek Wideo

Jeśli jesteś ciekawy, jak stworzyłam tę piękną długą sukienkę, zajrzyj na mój kanał YouTube i obejrzyj samouczek wideo. Poprowadzę Cię przez proces szycia sukienki na guziki, dzieląc się po drodze przydatnymi wskazówkami i trikami.

Możesz obejrzeć wideo tutaj.

Gotowa Sukienka !

Mam nadzieję, że ten poradnik krok po kroku pomógł Wam w stworzeniu własnej, wyjątkowej sukienki. Nie zapomnijcie pobrać darmowego wykroju i podzielić się swoimi dziełami w komentarzach lub na social media, używając tagów #szycie #sukienka. Czekam na Wasze piękne kreacje i historie, które niosą ze sobą. Szycie to nie tylko hobby, to pasja, która łączy nas wszystkich. Do następnego razu!

Piny:
No comments:

Post a Comment

Witaj ! , Доброе утро! , Hello ! , Hallo!