5/08/2024

Jak uszyć elegancką bluzkę z bufiastymi rękawami plus darmowy wykrój !

Check out english version of this post here.

W dzisiejszym poradniku krawieckim pokażę Ci, jak stworzyć elegancką bluzkę z bufiastymi rękawami oraz plisą guzikową. Ten wszechstronny element garderoby jest idealny zarówno na codzienne wyjścia, jak i formalne okazje. Moje krok po kroku instrukcje sprawią, że nawet początkujący opanują sztukę tworzenia bluzek. Zaczynajmy!

 

Elegancka bluzka z bufiastymi rękawami na kobiecie

Co to jest bluzka z bufiastymi rękawami


 

 Bluzka z bufiastymi rękawami to stylowy element garderoby, który charakteryzuje się wyjątkowymi, obszernymi rękawami dodającymi objętości w okolicy ramion. Bufki mogą optycznie poszerzać ramiona i powiększać biust, jednocześnie wysmuklając talię i biodra. Są one często wybierane przez osoby, które chcą dodać swojej sylwetce proporcji lub podkreślić elegancki, kobiecy styl. Bluzki z bufiastymi rękawami występują w różnych wariantach, od casualowych po bardziej eleganckie, i mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak lekkie, zwiewne tkaniny czy prześwitujące organze .

Materiały potrzebne

Przed rozpoczęciem procesu szycia, zbierzmy wszystkie niezbędne materiały:


 
 • Tkanina według wyboru (najlepiej lekka i zwiewna)
 • Pasująca nić
 • Guziki
 • Flizelina (opcjonalnie, do wzmocnienia plisy guzikowej)
 • Maszyna do szycia
 • Nożyczki
 • Szpilki
 • Taśma miernicza
 • Żelazko i deska do prasowania

 

 Szycie bluzki z bufiastymi rękawami krok po kroku

Przygotowanie wzoru

Zacznij od wybrania wzoru bluzki z bufiastymi rękawami i plisą guzikową. Możesz użyć gotowego wzoru lub stworzyć własny, korzystając z podstawowych bloków dla bluzki i rękawów. Dostosuj wzór do swoich wymiarów i pożądanego fasonu, nie zapominając o dodaniu wartości szwów.

Pobierz mój darmowy wykrój w 9 ! rozmiarach dla subskrybentów tutaj.

Stwórz swój własny wykrój dzięki  temu poradnikowi.

Wycinanie tkaniny


Po przygotowaniu wzoru, rozłóż go na tkaninie i starannie wytnij wszystkie elementy. Upewnij się, że śledzisz oznaczenia wątku, aby Twoja bluzka prawidłowo się układała. Jeśli używasz delikatnych lub śliskich tkanin, rozważ cięcie z obciążnikami lub użyj ciężarków do wzorów, aby utrzymać wzór na miejscu.

Zobacz jak perfekcyjnie wycinać wykroje dla początkujących.

Szycie zaszewek piersiowych

 Tutorial szycia bluzki z bufiastymi rękawami

 1. Złóż tkaninę wzdłuż nóg zaszewki, zbliżając je do końcówki zaszewki. Prawe strony tkaniny powinny być skierowane do siebie. Przypnij zaszewkę prostopadle do nóg zaszewki, upewniając się, że szpilki są umieszczone z dala od linii szycia, aby nie zakłócać pracy maszyny do szycia.
 2. Rozpocznij szycie od najszerszej części zaszewki (bazy zaszewki) i zabezpiecz nić ściegiem wstecznym. Szyj wzdłuż oznaczonej linii szycia w kierunku końcówki zaszewki, utrzymując równy i prosty ścieg. Możesz użyć regularnego prostego ściegu lub nieco dłuższej długości ściegu dla grubszych tkanin. Gdy zbliżasz się do końcówki zaszewki, stopniowo zwężaj linię szycia do pojedynczego punktu. Uważaj, aby płynnie obracać tkaninę przy końcówce zaszewki, aby uniknąć marszczenia.
 3. Po dotarciu do końcówki zaszewki, zabezpiecz nić ściegiem wstecznym i obetnij nadmiar nici. Prasuj uszytą zaszewkę na płasko, aby ustawić ściegi i ukształtować tkaninę. Dla profesjonalnego wykończenia, prasuj zaszewkę w kierunku bocznego szwu ubrania lub środka przodu/tyłu, zgodnie z instrukcjami wzoru.

Łączenie części bluzki

Tutorial szycia bluzki z bufiastymi rękawami

Przypnij przednie i tylne części bluzki wzdłuż szwów ramion i bocznych, upewniając się, że pasują do nacięć i szwów. Szyj szwy za pomocą prostego ściegu lub owerloka, a następnie prasuj je otwarte lub w kierunku tyłu dla profesjonalnego wykończenia.

Dodawanie plisy guzikowej

 Tutorial szycia bluzki z bufiastymi rękawami

Następnie zajmiemy się plisą guzikową. Jeśli Twój wzór jej nie zawiera, możesz stworzyć prostą plisę, używając flizeliny do wzmocnienia tkaniny. Zegnij i prasuj krawędzie plisy, a następnie przyszyj je na miejscu. Następnie przymocuj paski guzikowe do przednich części bluzki, upewniając się, że są idealnie wyrównane.

Zobacz jak zrobić  obszycie tutaj.

Szycie falbanki:

Tutorial szycia bluzki z bufiastymi rękawami

 1.  Wytnij pasek tkaniny na falbankę. Szerokość i długość będą zależeć od pożądanego rozmiaru falbanki i instrukcji wzoru. Zazwyczaj długość paska falbanki jest co najmniej 1,5 do 2 razy dłuższa niż długość szwu, do którego będzie przyszyta. Wykończ krawędzie paska falbanki za pomocą owerloka, ściegu zygzakowego lub rolowanego brzegu, aby zapobiec strzępieniu się. Szyj dwa rzędy ściegów fastrygowych wzdłuż górnej krawędzi paska falbanki, zostawiając długie ogonki nici na obu końcach. Użyj długiej długości ściegu i nie zabezpieczaj na początku ani na końcu.
 2. Delikatnie pociągnij dolne nici, aby marszczyć tkaninę, aż pasek falbanki będzie miał taką samą długość jak szew, do którego będzie przyszyty. Równomiernie rozłóż marszczenia wzdłuż długości paska.
 3. Zidentyfikuj szew na bluzce, do którego chcesz przyszyć falbankę. Może to być wzdłuż dekoltu, rękawów lub dołu, w zależności od Twojego projektu. Wykończ surową krawędź  szwu na bluzce, jeśli nie jest jeszcze wykończona. Możesz użyć owerloka, ściegu zygzakowego lub ściegu overlockowego. Prawymi stronami do siebie, przypnij marszczony brzeg falbanki do linii szwu na bluzce, wyrównując surowe krawędzie. Zacznij od dopasowania środka falbanki do środka bluzki, a następnie przypnij na zewnątrz w kierunku końców. W razie potrzeby dostosuj marszczenia, aby były równomiernie rozłożone wzdłuż szwu. Przyszyj falbankę do bluzki za pomocą regularnego prostego ściegu, szyjąc tuż poniżej linii ściegów fastrygowych. Zabezpiecz ściegi na początku i na końcu szwu. Po przyszyciu usuń ściegi fastrygowe z falbanki. Prasuj  szwu w kierunku bluzki i przyszyj od góry, jeśli chcesz, aby szew leżał dobrze. 
 Zobacz wideo, które krok po kroku pokazuje jak uszyć i doszyć falbanki do bluzki lub sukienki.

Szycie rękawów bufiastych:

Przygotowanie rękawów:
 
 Tutorial szycia bluzki z bufiastymi rękawami  
 
Wytnij elementy rękawów z tkaniny zgodnie z wzorem. Upewnij się, że oznaczenia są przetransferowane na tkaninę. 
Szyj zewnętrzne części rękawów wzdłuż krawędzi zakrzywionej, pozostawiając dolną krawędź (dół rękawa) otwartą. 
Powtórz dla obu rękawów.Prasuj szwy otwarte lub w kierunku tyłu, aby uzyskać gładkie wykończenie.
 
 Dodawanie rękawów do bluzki:
 
  Tutorial szycia bluzki z bufiastymi rękawami
 1.  Postępuj zgodnie z instrukcjami wzoru, aby przymocować rękawy do głównego korpusu bluzki. Upewnij się, że nacięcia i oznaczenia są dopasowane.
  Szyj rękawy na miejscu, dbając o to, aby otwory na rękawy były gładkie i rękawy były pewnie przymocowane.

  Wybierz swoje wymarzone rękawy proste lub bufiaste do tej bluzki. Pobierz darmowy wykrój i naucz się jak  uszyć i doszyć proste rękawy tutaj.

   Jeśli preferujesz rękawy bufiaste poczytaj ten post i pobierz darmowy wykrój tutaj.

  Ostatnie prasowanie:


  Prasuj rękawy i resztę bluzki, aby ustawić ściegi i wygładzić wszelkie zagniecenia.

  Dodawanie Guzików:

  Krok po kroku instrukcja szycia kokardek z wiązaniem jako zapięcie do ubrań
 2. Naucz się jak uszyć i doszyć te śliczne kokardki jako guziki do tej bluzki tutaj.

  Przygotowanie plisy guzikowej:


  Jeśli Twój wzór nie zawiera plisy guzikowej, możesz ją stworzyć samodzielnie. Użyj flizeliny do wzmocnienia tkaniny.
  Zegnij i prasuj krawędzie plisy guzikowej, a następnie przyszyj je na miejscu.
  Przymocuj paski guzikowe do przednich części bluzki, upewniając się, że są idealnie wyrównane.

  Przymocowanie guzików:


  Wybierz odpowiednie guziki do swojej bluzki. Możesz użyć klasycznych guzików lub ozdobnych.
  Przymocuj guziki na plisie guzikowej, równomiernie rozkładając je wzdłuż przodu bluzki.
  Upewnij się, że guziki są pewnie przyszyte, aby uniknąć ich luzowania. 
 3. Zobacz jak doszywać guziki przy pomocy maszyny do szycia dla początkujących tutaj.

  Prasowanie końcowe:


  Po dodaniu guzików, ponownie przeprowadź prasowanie, aby wszystko było idealnie wygładzone.

 

 Wideo samouczek jak uszyć elegancką bluzkę z bufiastymi rękawami

Gotowa bluzka z bufiastymi rękawami !

 


Gratulacje! Właśnie ukończyłaś/eś szycie eleganckiej bluzki z bufiastymi rękawami, która będzie wspaniałym dodatkiem do Twojej garderoby. Ta bluzka z długim rękawem nie tylko podkreśli Twoją sylwetkę, ale także doda szyku każdej stylizacji. Czy to bluzka z baskinką czy top z bufiastymi rękawami, każdy element może być dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że bluzka wiązana z przodu to świetny sposób na podkreślenie talii, a koszulka z bufiastymi rękawami doda lekkości i kobiecości Twojemu wyglądowi. Niezależnie od okazji, elegancka bluzka z bufiastymi rękawami jest zawsze dobrym wyborem, który łączy w sobie komfort i elegancję.

Mamy nadzieję, że ten poradnik krok po kroku pomógł Ci stworzyć własną, wyjątkową bluzkę damska z długim rękawem, która będzie Ci służyć przez wiele sezonów. Nie zapomnij podzielić się swoimi wrażeniami i zdjęciami gotowej bluzki ze mną!
Piny :No comments:

Post a Comment

Witaj ! , Доброе утро! , Hello ! , Hallo!