5/05/2024

Przewodnik krok po kroku: Jak stworzyć podstawowy wykrój na kombinezon damski

Kombinezony to wszechstronne, stylowe ubrania, które można dostosować do każdej okazji. Zamiast szukać idealnego kombinezonu w sklepach, dlaczego nie stworzyć własnego, idealnie dopasowanego? W tym przewodniku krok po kroku pokażemy Ci, jak stworzyć podstawowy wykrój na kombinezon damski. Potrzebujesz kilku wymiarów i podstawowych umiejętności szycia, aby stworzyć kombinezon, który będzie idealnie na Ciebie pasował i odzwierciedlał Twój osobisty styl.

Gotowy wykrój na kombinezon damski letni z długimi spodniami

Co to jest kombinezon ?


 

 Kombinezon to jednoczęściowy strój, który łączy w sobie górę i spodnie. Jest to popularny element garderoby, który może być noszony na różne okazje, od codziennego użytku po bardziej formalne wydarzenia. Kombinezony są dostępne w różnych stylach, długościach i krojach, co pozwala na dopasowanie do różnych sylwetek i preferencji osobistych.

Jak stworzyć podstawowy wykrój na kombinezon damski

Krok 1: Zmierz się 

Zanim zaczniesz tworzyć wykrój na kombinezon, musisz dokładnie zmierzyć swoje ciało. Weź miękką taśmę mierniczą i zanotuj następujące wymiary: od góry biustu do kostki, biodra, od góry biustu do talii oraz szerokość ramion. Te wymiary będą podstawą Twojego wykroju na kombinezon.

Zobacz mój szczegółowy post jak pobierać miary.

Krok 2: Stwórz wykrój na gorset 

Zacznij od stworzenia wykroju na gorset kombinezonu. Używając wymiarów bioder, narysuj podstawowy zarys gorsetu na papierze do wykrojów. Możesz dostosować dekolt, długość rękawów i inne szczegóły projektu według swoich preferencji. Pamiętaj, aby dodać dodatki na szwy do swoich części wykroju.

Długość od góry biustu do kostki + dodatki na szwy

Przykład:

120 cm + 2 cm dodatek na szew górny i 4 cm dodatek na szew dolny = 126 cm całkowita długość szerokość 1/4 wymiarów bioder 24,5 cm + 4 cm luzu + 1 cm dodatek na szew = 29,5 cm

Rysowanie wykroju gorsetu kombinezonu letniego

Narysuj linię od góry biustu do talii, a następnie od linii talii 18 cm plus 1/10 wymiarów bioder

Przykład:

od góry biustu do talii 32 cm od talii 18 cm + 1/10 wymiarów bioder 9,8 cm = 27,8 cm to będzie nasza linia krocza

Wybór fasonu nogawek dla kombinezonu letniego

Na linii krocza narysuj przedłużenie przodu i tyłu Przykład:

Tył 1/10 wymiarów bioder 9,8 cm Przód 1/20 wymiarów bioder 4,9 cm

 Krok 3: Definiowanie Spodni 

 W tym kroku skupimy się na stworzeniu wykroju na spodnie kombinezonu. Wykorzystując wcześniej zmierzone wymiary bioder i długość nogawki, narysuj zarys spodni na papierze do wykrojów. Możesz zdecydować się na dopasowany lub szeroki krój nogawek, w zależności od swojego stylu. Nie zapomnij dodać dodatków na szwy do twoich części wykroju.
 

Wybór fasonu nogawek dla kombinezonu letniego

Krok 4: Dekolt i Pachy 

Teraz przyszedł czas na zdefiniowanie dekoltu i pach. Możesz dostosować szerokość dekoltu według własnych preferencji. Następnie wyznacz głębokość pachy, mierząc od góry biustu do wybranego punktu (na przykład 14 cm od linii talii). 

Przykład: 

1/2 wymiarów ramienia 19 - 5 cm = 14 cm


Personalizacja dekoltu i rękawów kombinezonu

Następnie wybierz głębokość pachy od góry biustu, na przykład 14 cm od linii talii i połącz ją z dekoltem, zaokrąglając ją krzywą

Personalizacja dekoltu i rękawów kombinezonu

Krok 5: Dodaj ostatnie szlify 

Z podstawowym wykrojem na kombinezon gotowym, nadszedł czas, aby dodać wszelkie ostatnie szlify, takie jak kieszenie, mankiety czy pasek w talii. Możesz również eksperymentować z różnymi kształtami dekoltu lub stylami rękawów, aby jeszcze bardziej spersonalizować swój kombinezon.

Krok 6: Przetestuj dopasowanie 

Zanim przystąpisz do cięcia materiału, ważne jest, aby przetestować dopasowanie wykroju na kombinezon. Zrób toile z muślinu za pomocą niedrogiego materiału, aby sprawdzić dopasowanie i dokonać wszelkich niezbędnych korekt. Gdy będziesz zadowolona z dopasowania, możesz użyć swojego ostatecznego wykroju do wycięcia materiału i zszycia kombinezonu.

Gotowy wykrój na kombinezon damski letni z długimi spodniami

Modyfikacja Wykroju

Podstawowy wykrój na kombinezon


Gotowy wykrój na kombinezon damski letni z długimi spodniami
 
Złóż górę, zostaw długość od krocza do linii talii plus szerokość paska w talii i otrzymasz wykrój na spodnie na gumkę.
 
odyfikacja wykroju na kombinezon do stworzenia spodni na gumkę
Przytnij je do długości, która Ci odpowiada, na przykład 45 cm, a otrzymasz wykrój na szorty

Zmiana wykroju kombinezonu w wykrój na szorty

Rozwiń górę i zostaw długość szortów, a otrzymasz wykrój na kombinezon z szortami

 

Obejrzyj Samouczek Wideo

Upewnij się, że obejrzysz mój film na YouTube, gdzie uczę, jak krok po kroku stworzyć kombinezon. Pokażę Ci, jak dostosować projekt do Twojego indywidualnego gustu. Dołącz do mnie, gdy będę demonstrować każdy etap tworzenia własnego modnego kombinezonu.

Obejrzyj wideo tutorial tutaj 

 Gotowy wykrój na kombinezon damski letni z długimi spodniami 
 

Gotowy wykrój na kombinezon damski !

 
Tworzenie własnego wykroju na kombinezon pozwala stworzyć ubranie idealnie dopasowane do Twojego ciała i stylu. Dzięki temu przewodnikowi krok po kroku będziesz mogła z pewnością stworzyć i uszyć podstawowy wykrój na kombinezon damski. Więc czemu czekać? Weź swoją taśmę mierniczą i papier do wykrojów i zacznij tworzyć swój wymarzony kombinezon już dziś!Piny:


No comments:

Post a Comment

Witaj ! , Доброе утро! , Hello ! , Hallo!